Za varno jesen življenja vaših zaposlenih

Zavarujte svoje zaposlene in poskrbite, da bodo pridobili pravico do mesečne pokojninske rente.

Kolektivno Prostovoljno pokojninsko zavarovanjei, ki ga delno ali v celoti financira delodajalec, je namenjeno njegovim zaposlenim, ki:

  • želijo varčevati za pokojninsko rento z vlaganjem v sklade,
  • so pripravljeni sprejeti naložbeno tveganje ter
  • želijo finančno zaščititi svoje bližnje.
start portlet menu bar

triglav_podjetniski_komplet_banner

Display portlet menu
end portlet menu bar

Triglav podjetniški komplet

Komplet ugodnosti za majhna in mikro podjetja – do 25 % popusta.
Več

8 razlogov za sklenitev

1 Osebna varnost
2 Varnost družine
3 Donosnost
4 Nagrada za zvestobo
5 Aktivno upravljanje premoženja
6 Mirovanje plačevanja premije
7 Predujem
8 Odkup zavarovanja

Pogosta vprašanja

Komu je zavarovanje namenjeno?

Kolektivno PPZ je namenjeno zaposlenim v podjetju, ki si želijo z varčevanjem v skladih zagotoviti dodaten prihodek v času upokojitve in so hkrati pripravljeni sprejeti naložbeno tveganje. Premijo lahko plačuje samo delodajalec ali pa zaposleni in delodajalec.

Kakšni so pogoji za izplačilo pokojninske rente?

Zavarovalec lahko zahteva začetek izplačevanja pokojninske rente po dopolnjenem 60. letu starosti. Ob vložitvi zahtevka za izplačilo pokojninske rente se njena višina določi na podlagi:

  • stanja sredstev na naložbenem računu,
  • starosti zavarovane osebe in
  • izbranega cenika za pokojninsko rento.

Med trajanjem zavarovanja lahko zavarovalec do sredstev na naložbenem računu dostopa preko predujma in odkupa.

Davčna obravnava

Plačana premija za kolektivno PPZ, ki jo za zaposlenega plačuje delodajalec, ni predmet davčnih olajšav za delodajalca. Za zavarovanca premija, ki jo zanj plačuje delodajalec, predstavlja boniteto.

Kakšne so moje možnosti v primeru nezmožnosti plačevanja premije?

V primeru nezmožnosti plačevanja premije lahko zavarovanec uveljavlja pravico do mirovanja plačevanja premije, če je zavarovalna premija plačana za 2 leti. Mirovanje lahko traja največ 1 leto in se v času trajanja zavarovanja lahko zahteva največ dvakrat.

Če delodajalec prekine plačevati premijo, lahko zaposleni izstopi iz kolektivne sheme zavarovanja in s plačevanjem premije nadaljuje sam.

Kako do privarčevanih sredstev pred iztekom zavarovanja?

Če zavarovalec izpolnjuje pogoje, ki jih določajo zavarovalni pogoji, lahko zahteva predujem ali odkup zavarovanja.

Predujem lahko zavarovalec zahteva, če sta od začetka zavarovanja do predujma pretekli vsaj 2 leti in so premije plačane najmanj za 2 leti ter če izpolnjuje katerega izmed vsebinskih pogojev, navedenih v zavarovalnih pogojih. Predujem lahko znaša do 90 % vrednosti premoženja na naložbenem računu pod pogojem, da znesek predujma presega znesek najnižjega izplačila predujma, skladno z veljavnim cenikom zavarovalnice. Za izplačilo predujma se zniža zajamčena zavarovalna vsota. Predujem ne vpliva na obveznost plačevanja premije in ga lahko zavarovalec vrne.

Odkup zavarovanja lahko zavarovalec zahteva, če sta od začetka zavarovanja pretekli vsaj 2 leti in so premije plačane za najmanj 2 leti. Odkupna vrednost zavarovanja je enaka višini sredstev na naložbenem računu. Zavarovane osebe, ki prejemajo pokojninsko rento po tej polici, nimajo pravice do odkupa.

Kaj se zgodi, če zamenjam službo?

Vsa sredstva, ki so zbrana na naložbenem računu zavarovalca, ostanejo njegova last. Zavarovalec lahko tudi izstopi iz kolektivne sheme zavarovanja ter s plačevanjem premije v zavarovanje nadaljuje sam. V tem primeru se vsi stroški določijo na novo, vendar ne morejo biti višji od višine stroškov, določenih v 11. členu splošnih pogojev.

Ali lahko sklenem individualno Prostovoljno pokojninsko zavarovanje?

Ne, zavarovanje lahko sklenete le v obliki kolektivnega Prostovoljnega pokojninskega zavarovanja preko podjetja, v katerem ste zaposleni.

Oglejte si tudi

Vse bo v redu

ajax content
Complementary Content
${loading}